میلاد نورمحمدی

طراحی سایت رستوران چه مزایایی دارد ؟

طراحی سایت رستوران

طراحی سایت رستوران

در صورتی که مدیر یا مالک رستوران هستید ممکن است روش های زیادی را برای جذب مشتریان امتحان کرده باشید . این روشها میتواند شامل موارد زیر باشد . طراحی منو زیبا و حرفه ای، طبخ غذای لذیذ، آموزش برخورد حرفه ای با مشتریان، داشتن رستورانی با ظاهر زیبا و پاکیزه . رعایت این موارد میتواند رستوران شما را به سوی موفقیت به پیش ببرد . اما بدون طراحی سایت رستوران و مدلی برای فروش خودکار موفقیت شما تکمیل نخواهد شد . با گسترده شدن استفاده از اینترنت به خصوص در دستگاه های موبایل استفاده از تلفن برای رفع نیازهای روزمره رایج شده است . این نیازها شامل تهیه غذا که رایج ترین نیاز است نیز میباشد .

چرا طراحی سایت رستوران ؟

در دوره ای زندگی میکنیم که افراد نیازها و قسمتی از آگاهی خود را از گوگل بدست می آوردند . افراد زیادی وجود دارند که مایلند از طریق سایت نیاز خود را به غذا تامین کنند . برای این امر دلایل مختلفی وجود دارد . اگر بخواهید میتوانیم از نظر روان شناسی این موضوع را بررسی کنیم . درونگرا بودن اغلب خریداران نیاز به صحبت کمتر با فروشندگان یا منشی رستوران ها را طلب میکند . از این رو مشتریان که اغلب درون گرا هستند تمایل کمی به گفت وگو دارند . طراحی سایت رستوران باعث رغبت بیشتر این مشتریان به کسب وکار شما میشود .

دلایل نیاز رستورانها به طراحی سایت

جلوگیری از اشتباه

اگر اقدام به طراحی سایت رستوران نکرده اید، هنگامی که روند سفارش به صورت سنتی انجام میشود . امکان اشتباه منشی و یا مشتری در ارائه یا ثبت کردن سفارش وجود دارد . در روش سنتی این اشتباهات بارها رخ داده و بازهم رخ خواهد داد . به علاوه اینکه در روش سنتی منشی شما باید زمانی را صرف پاسخگویی تلفنی کند . مشتریان دیگر نیز باید پشت خط منتظر تمام شدن مکالمه باشند تا بتوانند سفارش خود را ثبت کنند . با داشتن سایت برای رستوران خود میتوانید مشتریان را به سایت هدایت کنید . مشتریان با مشاهده سایت و غذاهایی که شما ارائه میکنید به راحتی تصمیم میگیرند .

ارائه آسان منو به مشتریان

در گذشته منو به صورت کاغذی چاپ می شد . رستوران ها تعداد بسیار زیادی منو چاپ میکردند که باعث هدر رفتن منابع طبیعی میشد . پس از مدتی قیمت غذاها دستخوش تغییر میشد و منوها عملا قابلیت استفاده و ارائه به مشتری نداشت . یکی از روش هایی که امروزه برای نمایش منو مرسوم است استفاده از QR کد است . شما پس از طراحی سایت رستوران، میتوانید لینک منو خود را برروی وسایل مدنظرتان چاپ کنید . از این طریق مشتریان میتوانند با ورود به منوی طراحی شده خدمات و محصولات شما را مشاهده کنند . از این طریق دغدغه تغییر قیمت خدمات و چاپ مجدد را نیز نخواهید داشت . هر زمانی که نیاز داشته باشید طی چند دقیقه قیمت محصولات و خدماتتان را خودتان تعیین میکنید . با طراحی سایت رستوران این امر برای شما دغدغه ای ایجاد نمیکند .

منو رستوران

ذخیره کردن زمان

با طراحی سایت رستوران مشتریان به راحتی در سایت سفارش خود را ثبت میکنند . دیگر پشت خط منتظر اتمام تماس سایر مشتریان نمی مانند . یکبار برای همیشه حساب کاربری خود را در سایت شما ایجاد میکنند . پس از آن قادر خواهند بود که در هر زمانی وارد سایت شما شوند و سفارش خود را ثبت کنند . با طراحی سایت رستوران، کیفیت بسته بندی و غذای شما برای مشتریان جدید نیز قابل لمس تر خواهد بود .

آسان شدن سفارش گیری

هنگامی که منشی رستوران تماس تلفنی برای سفارش دریافت میکند مشتری اطلاعی از موجودی غذاها نخواهد داشت . به همین دلیل ممکن است مشتری قیمت و موجود بودن غذاهای مختلف را سوال کند . پس از این باید به انتخاب غذا و پس از آن نوشیدنی و دسر بپردازد . در انتها نیز آدرس خود را به منشی اعلام کند . طی این روند پس از طراحی سایت رستوران هیچگونه وقتی از منشی دریافت نمیکند . منشی میتواند در بین تماس دریافتی از مشتریان سایت را نیز برای فروش غذا چک کند . با طراحی سایت رستوران روند ثبت سفارش و همینطور سفارش گیری بسیار آسان میشود .

رزرو میز

در صورتی که رستوران شما مشتریان زیادی دارد ممکن است مشتریان به علت شلوغ بودن نتوانند از خدمات شما استفاده کنند . شما میتوانید از طریق طراحی سایت رستوران برای مشتریان این کار را آسان کنید . میتوانید قابلیتی قرار دهید که بتوانند میز خود را برای ساعت مورد نظرشان رزرو کنند . از طریق طراحی سایت رستوران، مشتریان در صورت شلوغ بودن رستورانِ شما میتوانند طبق برنامه از خدمات شما بهرهمند شوند . ارائه این خدمت میتواند باعث افزایش بسیار زیاد رضایت مشتریان شود .

سهولت ثبت سفارش

با طراحی سایت رستوران میتوانید بصورت آنلاین نیز سفارش دریافت کنید . از این طریق مشتریان شما سفارشات خود را در حساب کاربریشان ثبت میکنند . تنها کافیست که منشی شما پنل مدیریت سایت را به روزرسانی کند . به همین سادگی سفارش شما برای منشی نمایش داده میشود . به علاوه اینکه در روش سنتی منشی شما باید زمانی را صرف پاسخگویی تلفنی کند . مشتریان دیگر نیز باید پشت خط منتظر تمام شدن مکالمه باشند تا بتوانند سفارش خود را ثبت کنند . اما با طراحی سایت رستوران روند سفارش شما به الکترونیک تغییر میکند .

تعیین ساعت کاری رستوران

تعیین ساعت کاری رستوران

پس از طراحی سایت رستوران میتوانید قابلیت های مختلفی را به سایت خود اضافه کنید . ما میتوانیم برای سایت شما قابلیتی ایجاد کنیم که بتوانید برای فروش محدودیت در زمان اعمال کنید . برای مثال زمان ارائه خدمات در رستوران شما از ساعت 12-16 میباشد . ما برای ثبت سفارش مشتریان محدودیت اعمال میکنیم . اینگونه مشتریان نمی توانند در غیر از این زمان سفارش را ثبت کنند .

رزرو برای مجالس

گاهی اوقات افراد برای مجالس خود به دنبال رزرو رستوران هستند . این مجالس میتواند تولد یا میهمانی باشد . حال مشتریان چگونه اعتماد کنند رستوران مورد نظر میتواند پذیرای آنها باشد ؟ آیا رستوران مورد نظر خدمات باکیفیتی ارائه میکند ؟ چگونه رستورانی مناسب را بیابند ؟ این امر مهم تنها از رستوران هایی که برای رشد کسب و کارشان اقدام کرده اند بر می آید . در صورت طراحی سایت رستوران، میتوانید در سایت تان قسمتی را برای رزرو مشتریان در نظر بگیرید . از این طریق مشتریان رستوران و سایت شما را همیشه به خاطر خواهند داشت .

بخش استخدام

در صورتی که اقدام به طراحی سایت رستوران کرده باشید . میتوانید صفحه ای برای استخدام پرنسل خود داشته باشید .  در این صفحه میتوانید اطلاعات افرادی که مایل به همکاری با شما هستند را ذخیره کنید . این اطلاعات همیشه در اختیار شما هستند و هر زمان نیاز داشته باشید میتوانید از آنها استفاده کنید . در صورتی که نیاز به استخدام نیرو جدید دارید؛ میتوانید لینک صفحه استخدام خود را در شبکه های اجتماعی یا تبلیغ های خود منتشر کنید . از طریق طراحی سایت رستوران، میتوانید از افراد جویای کار رزومه دریافت کنید و آنها را بسنجید .

مطالعه بیشتر :  طراحی سایت در بدره

مشکلات پرداخت مشتریان

در صورتی که برای طراحی سایت رستوران اقدام کنید برای مشتریان خود راه جدیدی برای پرداخت قرار میدهید . مشتریان میتوانند پرداخت خود را از طریق سایت انجام دهند . به این صورت میتوانند بدون هیچ مشکلی غذا را از پیک دریافت کنند . در حالی که اگر پرداخت از طریق کارتخوان ها انجام شود ممکن است گاهی کارتخوان با مشکل مواجه شود . حال اگر مشتری پول نقد به همراه نداشت یا سفارش مشتری شامل مبلغ بالای باشد پیک شما چه کاری انجام دهد ؟ از تحویل غذا به مشتری امتناع کند ؟

با طراحی سایت رستوران می توانید روند سفارش و دریافت غذا توسط مشتری را تسهیل کنید . از این طریق میزان رضایت مشتریان خود را نسبت به کسب وکارتان افزایش می دهید . هرچه مشتریان رضایت بیشتری نسبت به کسب وکار شما داشته باشند شما را به سایرین نیز معرفی خواهند کرد . تمایز کلید پیروزی و رشد در روند جذب مشتری است . هم اکنون کسب و کار خود را گسترش دهید و مشتریان را به کسب وکارتان دعوت کنید .

5/5 - (25 امتیاز) رای شما در سامانه ثبت گردید.

توجه                                توجه

از یلدا تا عید نوروز با تخفیف 10 تا 20 درصدی در خدمت شما هستیم.

جهت دریافت مشاوره رایگان از طریق دکمه زیر اقدام فرمایید و فرم را با جزئیات تکمیل کنید .

مقالات تصادفی

Twitter
WhatsApp
Email
Facebook
LinkedIn
Pinterest
Skype

2 دیدگاه دربارهٔ «طراحی سایت رستوران چه مزایایی دارد ؟»

  1. رحمان نراقی

    با این همه مزایا چرا از سایت برای رستوران ها استفاده نمیشه پس ؟ اینطوری روند سفارش هم آسون میشه

    1. میلاد نورمحمدی

      بخاطر عدم آگاهی صاحبین کسب و کارها هست که به سمت سایت نمیرن .در مورد دیجیتال مارکتینگ اطلاعات خیلی کمی دارن اغلب صاحبین کسب و کارها.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا