میلاد نورمحمدی

طراحی سایت رستوران چه مزایایی دارد ؟

طراحی سایت رستوران

طراحی سایت رستوران

در صورتی که مدیر یا مالک رستوران هستید ممکن است روش های زیادی را برای جذب مشتریان امتحان کرده باشید . این روشها میتواند شامل موارد زیر باشد . طراحی منو زیبا و حرفه ای، طبخ غذای لذیذ، آموزش برخورد حرفه ای با مشتریان، داشتن رستورانی با ظاهر زیبا و پاکیزه . رعایت این موارد میتواند رستوران شما را به سوی موفقیت به پیش ببرد . اما بدون طراحی سایت رستوران و مدلی برای فروش خودکار موفقیت شما تکمیل نخواهد شد . با گسترده شدن استفاده از اینترنت به خصوص در دستگاه های موبایل استفاده از تلفن برای رفع نیازهای روزمره رایج شده است . این نیازها شامل تهیه غذا که رایج ترین نیاز است نیز میباشد .

چرا طراحی سایت رستوران ؟

در دوره ای زندگی میکنیم که افراد نیازها و قسمتی از آگاهی خود را از گوگل بدست می آوردند . افراد زیادی وجود دارند که مایلند از طریق سایت نیاز خود را به غذا تامین کنند . برای این امر دلایل مختلفی وجود دارد . اگر بخواهید میتوانیم از نظر روان شناسی این موضوع را بررسی کنیم . درونگرا بودن اغلب خریداران نیاز به صحبت کمتر با فروشندگان یا منشی رستوران ها را طلب میکند . از این رو مشتریان که اغلب درون گرا هستند تمایل کمی به گفت وگو دارند . طراحی سایت رستوران باعث رغبت بیشتر این مشتریان به کسب وکار شما میشود .

دلایل نیاز رستورانها به طراحی سایت

جلوگیری از اشتباه

اگر اقدام به طراحی سایت رستوران نکرده اید، هنگامی که روند سفارش به صورت سنتی انجام میشود . امکان اشتباه منشی و یا مشتری در ارائه یا ثبت کردن سفارش وجود دارد . در روش سنتی این اشتباهات بارها رخ داده و بازهم رخ خواهد داد . به علاوه اینکه در روش سنتی منشی شما باید زمانی را صرف پاسخگویی تلفنی کند . مشتریان دیگر نیز باید پشت خط منتظر تمام شدن مکالمه باشند تا بتوانند سفارش خود را ثبت کنند . با داشتن سایت برای رستوران خود میتوانید مشتریان را به سایت هدایت کنید . مشتریان با مشاهده سایت و غذاهایی که شما ارائه میکنید به راحتی تصمیم میگیرند .

ارائه آسان منو به مشتریان

در گذشته منو به صورت کاغذی چاپ می شد . رستوران ها تعداد بسیار زیادی منو چاپ میکردند که باعث هدر رفتن منابع طبیعی میشد . پس از مدتی قیمت غذاها دستخوش تغییر میشد و منوها عملا قابلیت استفاده و ارائه به مشتری نداشت . یکی از روش هایی که امروزه برای نمایش منو مرسوم است استفاده از QR کد است . شما پس از طراحی سایت رستوران، میتوانید لینک منو خود را برروی وسایل مدنظرتان چاپ کنید . از این طریق مشتریان میتوانند با ورود به منوی طراحی شده خدمات و محصولات شما را مشاهده کنند . از این طریق دغدغه تغییر قیمت خدمات و چاپ مجدد را نیز نخواهید داشت . هر زمانی که نیاز داشته باشید طی چند دقیقه قیمت محصولات و خدماتتان را خودتان تعیین میکنید . با طراحی سایت رستوران این امر برای شما دغدغه ای ایجاد نمیکند .

منو رستوران

ذخیره کردن زمان

با طراحی سایت رستوران مشتریان به راحتی در سایت سفارش خود را ثبت میکنند . دیگر پشت خط منتظر اتمام تماس سایر مشتریان نمی مانند . یکبار برای همیشه حساب کاربری خود را در سایت شما ایجاد میکنند . پس از آن قادر خواهند بود که در هر زمانی وارد سایت شما شوند و سفارش خود را ثبت کنند . با طراحی سایت رستوران، کیفیت بسته بندی و غذای شما برای مشتریان جدید نیز قابل لمس تر خواهد بود .

آسان شدن سفارش گیری

هنگامی که منشی رستوران تماس تلفنی برای سفارش دریافت میکند مشتری اطلاعی از موجودی غذاها نخواهد داشت . به همین دلیل ممکن است مشتری قیمت و موجود بودن غذاهای مختلف را سوال کند . پس از این باید به انتخاب غذا و پس از آن نوشیدنی و دسر بپردازد . در انتها نیز آدرس خود را به منشی اعلام کند . طی این روند پس از طراحی سایت رستوران هیچگونه وقتی از منشی دریافت نمیکند . منشی میتواند در بین تماس دریافتی از مشتریان سایت را نیز برای فروش غذا چک کند . با طراحی سایت رستوران روند ثبت سفارش و همینطور سفارش گیری بسیار آسان میشود .

رزرو میز

در صورتی که رستوران شما مشتریان زیادی دارد ممکن است مشتریان به علت شلوغ بودن نتوانند از خدمات شما استفاده کنند . شما میتوانید از طریق طراحی سایت رستوران برای مشتریان این کار را آسان کنید . میتوانید قابلیتی قرار دهید که بتوانند میز خود را برای ساعت مورد نظرشان رزرو کنند . از طریق طراحی سایت رستوران، مشتریان در صورت شلوغ بودن رستورانِ شما میتوانند طبق برنامه از خدمات شما بهرهمند شوند . ارائه این خدمت میتواند باعث افزایش بسیار زیاد رضایت مشتریان شود .

سهولت ثبت سفارش

با طراحی سایت رستوران میتوانید بصورت آنلاین نیز سفارش دریافت کنید . از این طریق مشتریان شما سفارشات خود را در حساب کاربریشان ثبت میکنند . تنها کافیست که منشی شما پنل مدیریت سایت را به روزرسانی کند . به همین سادگی سفارش شما برای منشی نمایش داده میشود . به علاوه اینکه در روش سنتی منشی شما باید زمانی را صرف پاسخگویی تلفنی کند . مشتریان دیگر نیز باید پشت خط منتظر تمام شدن مکالمه باشند تا بتوانند سفارش خود را ثبت کنند . اما با طراحی سایت رستوران روند سفارش شما به الکترونیک تغییر میکند .

تعیین ساعت کاری رستوران

تعیین ساعت کاری رستوران

پس از طراحی سایت رستوران میتوانید قابلیت های مختلفی را به سایت خود اضافه کنید . ما میتوانیم برای سایت شما قابلیتی ایجاد کنیم که بتوانید برای فروش محدودیت در زمان اعمال کنید . برای مثال زمان ارائه خدمات در رستوران شما از ساعت 12-16 میباشد . ما برای ثبت سفارش مشتریان محدودیت اعمال میکنیم . اینگونه مشتریان نمی توانند در غیر از این زمان سفارش را ثبت کنند .

رزرو برای مجالس

گاهی اوقات افراد برای مجالس خود به دنبال رزرو رستوران هستند . این مجالس میتواند تولد یا میهمانی باشد . حال مشتریان چگونه اعتماد کنند رستوران مورد نظر میتواند پذیرای آنها باشد ؟ آیا رستوران مورد نظر خدمات باکیفیتی ارائه میکند ؟ چگونه رستورانی مناسب را بیابند ؟ این امر مهم تنها از رستوران هایی که برای رشد کسب و کارشان اقدام کرده اند بر می آید . در صورت طراحی سایت رستوران، میتوانید در سایت تان قسمتی را برای رزرو مشتریان در نظر بگیرید . از این طریق مشتریان رستوران و سایت شما را همیشه به خاطر خواهند داشت .

بخش استخدام

در صورتی که اقدام به طراحی سایت رستوران کرده باشید . میتوانید صفحه ای برای استخدام پرنسل خود داشته باشید .  در این صفحه میتوانید اطلاعات افرادی که مایل به همکاری با شما هستند را ذخیره کنید . این اطلاعات همیشه در اختیار شما هستند و هر زمان نیاز داشته باشید میتوانید از آنها استفاده کنید . در صورتی که نیاز به استخدام نیرو جدید دارید؛ میتوانید لینک صفحه استخدام خود را در شبکه های اجتماعی یا تبلیغ های خود منتشر کنید . از طریق طراحی سایت رستوران، میتوانید از افراد جویای کار رزومه دریافت کنید و آنها را بسنجید .

مطالعه بیشتر :  طراحی سایت در بدره

مشکلات پرداخت مشتریان

در صورتی که برای طراحی سایت رستوران اقدام کنید برای مشتریان خود راه جدیدی برای پرداخت قرار میدهید . مشتریان میتوانند پرداخت خود را از طریق سایت انجام دهند . به این صورت میتوانند بدون هیچ مشکلی غذا را از پیک دریافت کنند . در حالی که اگر پرداخت از طریق کارتخوان ها انجام شود ممکن است گاهی کارتخوان با مشکل مواجه شود . حال اگر مشتری پول نقد به همراه نداشت یا سفارش مشتری شامل مبلغ بالای باشد پیک شما چه کاری انجام دهد ؟ از تحویل غذا به مشتری امتناع کند ؟

با طراحی سایت رستوران می توانید روند سفارش و دریافت غذا توسط مشتری را تسهیل کنید . از این طریق میزان رضایت مشتریان خود را نسبت به کسب وکارتان افزایش می دهید . هرچه مشتریان رضایت بیشتری نسبت به کسب وکار شما داشته باشند شما را به سایرین نیز معرفی خواهند کرد . تمایز کلید پیروزی و رشد در روند جذب مشتری است . هم اکنون کسب و کار خود را گسترش دهید و مشتریان را به کسب وکارتان دعوت کنید .

5/5 - (23 امتیاز) رای شما در سامانه ثبت گردید.

جهت دریافت مشاوره رایگان از طریق دکمه زیر اقدام فرمایید و فرم را با جزییات تکمیل کنید .

مقالات تصادفی

Twitter
WhatsApp
Email
Facebook
LinkedIn
Pinterest
Skype

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا